Zostań Make-Up Guru! Kursy wizażu

Zainspirowany trendami kosmetycznymi, opiniami klientów i różnymi sytuacjami, wizażysta szuka natchnienia dosłownie wszędzie, aby tworzyć stylizacje na specjalne okazje, pokazy mody, ważne wydarzenia i nie tylko. Czy dostęp do Internetu wystarczy, aby zostać popularnym i utalentowanym MUA?

Kim jest wizażysta?

Wizażyści (MUA), będący częścią branży kosmetycznej, poprawiają wygląd osoby, przede wszystkim jej twarzy, za pomocą produktów kosmetycznych. Choć nie musisz chodzić do szkoły makijażu, aby zostać MUA, kursy wizażu mogą okazać się dla Ciebie korzystne. Wizażyści nie zawsze mają tradycyjną pracę w pełnym wymiarze godzin, czasami pracują na telefon lub po wcześniejszym umówieniu się, a ich praca trwa przez potencjalnie długie godziny, ale czas płynie szybko, gdy robimy coś, co sprawia nam przyjemność, prawda?

Wizażyści, kosmetolodzy i estetycy nie są wymiennymi tytułami. Wizażystka koncentruje się szczególnie na nakładaniu makijażu. Tymczasem kosmetolodzy pracują nad ogólnym wyglądem, w tym nad włosami, skórą i paznokciami. Estetycy pomagają w pielęgnacji skóry, wykonując zabiegi na twarz, zabiegi na całe ciało i masaże.

Ścieżki zawodowe dla wizażystów

W zależności od konkretnych zainteresowań, wizażyści mogą podążać kilkoma ścieżkami zawodowymi. Oto kilka opcji kariery dla wizażystów:

  • Makijaż modowy: ci profesjonalni wizażyści pracują przy pokazach mody i sesjach zdjęciowych, aby podkreślić wizję ubrań projektanta. Tworzą stylizacje, których ludzie zwykle nie noszą na co dzień, ale wyróżniają się na zdjęciach.
  • Makijaż ślubny: Ta rola koncentruje się na makijażu na przyjęcie weselne, który pasuje do tematu ślubu i preferencji panny młodej. Wizażyści zazwyczaj spotykają się z panną młodą przed ślubem, aby ustalić styl i zapewnić poprawki w ciągu dnia.
  • Makijaż marki kosmetycznej: Ta dziedzina sztuki makijażu współpracuje z wpływowymi osobami i firmami z branży makijażu, aby wyróżnić produkty w sklepach i na sesjach zdjęciowych.
  • Makijaż filmowy: w miarę rozwoju sprzętu filmowego i telewizyjnego ten styl makijażu wymaga “gładszego” wykończenia, ale styl zależy od historii, reżysera i gatunku projektu. Makijaż filmowy obejmuje również makijaż efektów specjalnych, w tym protezy dla aktorów.
  • Makijaż teatralny: przez świecące godzinami reflektory, wizażyści muszą tworzyć makijaże, które są odporne na ciepło i pot. Przesadny styl sprawia, że jest widoczny dla wszystkich na widowni.
  • Malowanie twarzy i ciała: ci artyści tworzą ekspresyjne i niecodzienne stylizacje dla klientów, często używając aerografów. Ich prace pojawiają się na ekranie, w teatrze i na imprezach okolicznościowych.

Jeśli któryś z powyższych punktów opisuje Twój wymarzony przyszły zawód, zapisz się na odpowiedni dla siebie kurs, aby zacząć swoją przygodę jak najszybciej. Pamiętaj, że w trakcie trwania kursu, Twoja wizja lub plan mogą się zmienić, ale nie ma lepszego sposobu, aby to odkryć, niż na profesjonalnym kursie wizażu, który otworzy przed Tobą furtkę do świata wizażu.

UWAGA! Nowy adres dla siedziby głównej w Krakowie - ul. Karmelicka 50, 31-128 Kraków. Serdecznie zapraszamy!
Zamknij