Kurs makijażu: czego jeszcze nie wiesz o najnowszych trendach?

kurs makijażu

Biorąc pod uwagę wiele bezpłatnych źródeł do nauki makijażu, takich jak YouTube i Instagram, nic dziwnego, że możesz kwestionować potrzebę kursów wizażu. Chociaż platformy te oferują cenne wskazówki i sztuczki, brakuje formalnego szkolenia, którego oczekuje wielu klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o ćwiczenie na różnych typach skóry, czy o dostęp do różnych produktów i marek, kursy makijażu oferują wiele niezastąpionych korzyści – w tym poznawanie nowych trendów, które nie dotarły jeszcze do influecerek.

Kurs makijażu oferuje solidne podstawy

Jak w przypadku każdego kursu, musisz nauczyć się podstaw, a kurs makijażu bardzo się nie różni. Opanowanie podstaw jest niezbędne, zanim będziesz mógł przejść do kolorowego look’u przy użyciu cieni do powiek i efektów specjalnych. Podstawy te obejmują niezbędną wiedzę, taką jak:

  • Wizaż Artystyczny – zrozumienie znaczenia higieny i standardów zawodowych;
  • Przybory i akcesoria – narzędzia i produkty potrzebne do stworzenia profesjonalnego zestawu do makijażu;
  • Zdrowie, higiena i bezpieczeństwo – zrozumienie, jak bezpiecznie używać i przechowywać niebezpieczne chemikalia;
  • Cera – różne rodzaje skóry, warunki i sposoby przygotowania skóry przed nałożeniem makijażu;
  • Teoria kolorów – zdobądź pełne zrozumienie koła kolorów, kombinacji kolorów i korekcji kolorów;
  • Przygotowanie cery – poznanie technik tworzenia nieskazitelnej aplikacji bazowej.

Dostęp do ekskluzywnych produktów i praca na modelkach

Po opanowaniu podstaw konieczne jest ćwiczenie na różnych rodzajach skóry. Klienci mogą mieć skórę tłustą, suchą, trądzikową, a nawet mieszaną i nie wszystkie produkty będą działać na ich typie cery. Ucząc się makijażu z Internetu, możesz mieć tylko swoją twarz lub znajomych do ćwiczeń. Te typy skóry, a nawet kolory skóry, mogą nie być dokładnym odzwierciedleniem pracy, którą będziesz musiał wykonać na przyszłych klientach. Dlatego dostęp do różnych modeli i współpracowników zwiększy Twoje umiejętności. Ukończenie kursu wizażu w renomowanej szkole zapewni Ci również dostęp do znanych marek. Nieuchronnie ograniczasz ilość pieniędzy, które wydajesz na budowanie swojego zestawu, ponieważ znasz produkty, które działają.

Stwórz bogate portfolio!

Na zaawansowanym kursie wizażu prawdopodobnie spróbujesz swoich sił w różnych stylach makijażu. Te różnorodne spojrzenia pomagają uczestnikom zbudować obszerne portfolio. To duża część sztuki makijażu i pozyskiwania klientów, porównywalna z tym, jak działają referencje. Portfolio jest często sposobem na ocenę jakości Twojej pracy. Potencjalni klienci mogą zobaczyć poprzednie prace, które wykonałeś i zdecydować, czy jesteś dla nich odpowiednim artystą.

Dostęp do modeli na kursie pomoże Ci również zaprezentować zróżnicowane propozycje. Możesz dzięki temu udowodnić, że idziesz z duchem czasu, a Twoje prace zachwycają. Taki kurs to idealna okazja dla Ciebie na poznanie tego, co jest modne, a czego lepiej unikać. Jeśli nadal różowe rumieńce kojarzą Ci się z cyrkiem, to pora, abyś zapisał się na kurs!

UWAGA! Nowy adres dla siedziby głównej w Krakowie - ul. Karmelicka 50, 31-128 Kraków. Serdecznie zapraszamy!
Zamknij