Kierunek

Półroczna Akademia Makijażu w Krakowie

Nowy kierunek dla miłośniczek makijażu, które chcą zdobyć praktyczny zawód, rozpocząć pracę z klientką indywidualną lub firmami kosmetycznymi czy też klientami komercyjnymi. Autorski program nauczania dostosowany do aktualnych wymogów rynku i doświadczona kadra gwarantują, że zdobędziesz wszystkie niezbędne umiejętności umożliwiające pracę stabilnej i dochodowej branży. Podczas szkolenia nie tylko poznasz wszystkie typy makijaży użytkowych, ale też dowiesz się jak dbać o własną pielęgnację cery i makijaż, by zawsze wyglądać zjawiskowo oraz nauczysz się korzystać z bardziej kreatywnych form. Wygodna forma dzienna-popołudniowa, czas trwania skondensowany do 12 zjazdów i nauka w samym centrum Krakowa. Dołącz do nas :)
Półroczna Akademia Makijażu w Krakowie
Podstawy makijażu (blok 15h) 
 • narzędzia i akcesoria;
 • dobór pielęgnacji w zależności od typu i kondycji cery;
 • NOWOŚĆ, dobór pielęgnacji na własny użytek – jak wybierać najlepsze substancje czynne i na które produkty stawiać;
 • kształty twarzy i zasady modelarzu (konturowanie światłem i cieniem, rola różu w makijażu, dobór podkładu i techniki jego aplikacji)
 • kształty brwi i techniki ich podkreślania różnymi produktami (cień, kredka, mydełko, żel, pisak, pomada)
 • kształt ust i techniki jego korekty
Klasyka w makijażu oraz makijaże w trendach (blok 65h)
 • makijaż dzienny typu nude glow (jak uzyskać maksymalny efekt przy minimalnej ilości kosmetyków)
 • makijaż korekcyjny: umiejętna ocena twarzy z punktu widzenia jej atutów i niedoskonałości, nauka korekty tych drugich, najczęstsze błędy popełniane w makijażu i sposoby ich naprawiania;
 • NOWOŚĆ: Red carpet look – makijaż francuski na czerwony dywan (techniki malowania kreski, czerwone usta, techniki rozświetlania twarzy, oczu i dekoltu oraz uwidaczniania glow na zdjęciach
 • NOWOŚĆ: foxy eye czyli precyzyjny makijaż wieczorowy (elementy graficzne, dopasowywanie trendów do makijażu dla klientek)
 • Makijaż smoky eye z pigmentami: klasyczny makijaż dymny w nowej, popularnej formie
Makijaż ślubny (blok 25h)
 • tworzenie oferty dla klientki ślubnej – na jakich aspektach skupić się, by wybrała nasze usługi
 • klasyczny makijaż ślubny: makijaż inspirowany Kim Kardashian;
 • makijaż ślubny z kolorem: umiejętne wprowadzenie intensywnych kolorów do ślubnej stylizacji (praca z różami, odcieniami fioletu, szarościami)
 • fotograficzny makijaż ślubny – niezbędny przy sesji zdjęciowej
 • techniki utrwalania, polecane kosmetyki, pielęgnacja w makijażu ślubnym;
Makijaż kreatywny (blok 30h)
 • skąd czerpać inspirację do artystycznych form w makijażu
 • techniki aplikowania elementów biżuteryjnych w makijażu;
 • makijaż typu oily skin, wykorzystanie koronek;
 • insta makeup – makijaż inspirowany trendami z mediów społecznościowych
Sesja zdjęciowa (blok 10h)
 • przygotowanie do sesji (moodboard, facechart)
 • makijaż do edytorialu (beauty)
 • sesja zdjęciowa (losowanie tematów)

Kierunek dla pasjonatów makijażu

Jeśli Marzysz o byciu dyplomowanym wizażystą, który chce pracować przy sesjach zdjęciowych, tworzyć wyjątkowe filmy makijażowe, które będą śledziły tysiące Twoich fanów lub też chcesz być częścią planu zdjęciowego i produkcji internetowych – zostań uczniem Kierunku Wizaż i Stylizacja! Dołącz do pasjonatów razem z którymi przygotujesz makijaże do wyjątkowych projektów artystycznych, ale przede wszystkim zdobędziesz niezbędne w branży umiejętności oraz pogłębisz swoją wiedzę.

Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa ® to przede wszystkim praktyka! Nasi wykładowcy, którzy są cenionymi w branży zawodowcami, posiedli umiejętności i znają wszystkie najnowsze trendy w makijażu. To grupa specjalnie wyselekcjonowanych osób znanych i cenionych w branży (Sprawdź naszą KADRĘ) – to właśnie oni pomogą ci poznać podstawy zawodu i odkryć twój własny, niepowtarzalny styl. Nauczą cię także niezbędnych technik z zakresu makijażu.

Nauka w Szkole Makijażu Artystyczna Alternatywa ® to przede wszystkim praktyka i ćwiczenia. Uczymy od makijażu od podstaw tak, aby każdy mógł swobodnie posługiwać się niezbędnymi technikami make-upu. W ciągu roku szkolnego poznasz także najważniejsze zagadnienia ze stylizacji oraz zaczniesz tworzyć swoje własne makijaże inspirowane najnowszymi trendami.

Poznaj autorski program nauczania (Sprawdź PROGRAM). Dzięki zdobytym umiejętnościom z zakresu makijażu i stylizacji zdeklasujesz konkurencję na rynku pracy oferując klientowi pełen pakiet usług.

„A” jak ABSOLWENT

Nauka w naszej szkole wizażu to nie tylko poznawanie podstaw zawodu i zgłębianie specjalistycznych umiejętności – to przede wszystkim PRZYGODA Z MAKIJAŻEM!

Dołączając do naszych studentów będziesz kształcić się w środowisku kreatywnych pasjonatów, z którymi możesz dzielić się zainteresowaniami i wspólnie realizować najbardziej szalone projekty zdjęciowe. Zostań naszym uczniem i pokaż nam coś, czego jeszcze nie widzieliśmy!
Zobacz naszych ABSOLWENTÓW.

Nasza kadra

Program kierunku

Nasi absolwencji

Zdobądź pewny zawód!

Artystyczna Alternatywa
ul. Karmelicka 50, Kraków

Zapisz się już dziś i zarezerwuj miejsce! Nauka w trybie dziennym popołudniowym rozpoczyna się w styczniu 2024. Kameralna grupa 

 • Tryb dzienny – zajęcia w poniedziałki i wtorki – (15:30-20:00) –12 zjazdów,  łącznie 144 godziny lekcyjne. Czesne 550 zł/mies., opłata rejestracyjna wraz z ubezpieczeniem:  teraz w promocyjnej cenie 350zł (regularna wysokość opłaty rejestracyjnej wynosi 750zł). Każda Kursantka otrzyma zestaw pędzli do oczu na start GRATIS!

Terminy zjazdów:

 11-12.03, 25-26.03, 8-9.04, 22-23.04, 6-7.05, 20-21.05, 3-4.06, 17-18.06, 1-2.07, 8-9.07, 5-6.08, 19-20.08

Aktualnie nie prowadzimy naboruTestuj Kosmetyki! Bądź PRO!

U nas poznasz większość marek makijażowych dostępnych na rynku, sprawdzisz nowości, będziesz mieć dostęp do wewnętrznych szkoleń z markami. W Szkole Wizażu i Stylizacji Artystycznej Alternatywie ® nie tylko stawiamy na doskonale wyszkoloną kadrę, ale też doskonałej jakości kosmetyki i higienę.

Do pełnej dyspozycji studentów oddajemy nowoczesne, w pełni wyposażone pracownie wizażu, a także kosmetyki renomowanych marek (Zobacz TUTAJ).

Nasi uczniowie dostają możliwość zakupu kosmetyków i akcesoriów do makijażu ze zniżkami oferowanymi przez szkołę. Oszczędzisz na zbudowaniu własnej kolekcji ?

Twórz sesje zdjęciowe! Zbuduj własne Portfolio!

Ponieważ stawiamy na praktyczną wiedzę, podczas wielu ćwiczeń i sesji zdjęciowych pomożemy ci stworzyć autorskie portfolio. Profesjonalne zdjęcia będą doskonałą wizytówką twojego warsztatu makijażysty – to dodatkowy profit, który zyskujesz uczęszczając do naszej szkoły makijażu.

Zdobyty na Kierunku Wizaż i Stylizacja dyplom otworzy przed Tobą szerokie perspektywy zawodowe. Absolwenci Artystycznej Alternatywy doskonale odnajdują się na rynku pracy i realizują swoją pasję w branży modowej lub kosmetycznej.

Z naszych statystyk wynika, że ponad 60% wyszkolonych przez nas wizażystów pracuje aktywnie w zawodzie; głównie z klientem indywidualnym, tworzą kampanie reklamowe oraz edytoriale, a także współpracują ze znanymi markami i projektantami. Na tym nie koniec! Wykształceni w naszej szkole wizażu zawodowcy biorą udział w produkcjach telewizyjnych i filmowych, pracują dla cenionych na rynku magazynów, a także obsługują najważniejsze eventy branżowe oraz sami pracują jako szkoleniowcy i prowadzą kursy makijażu.

UWAGA! Nowy adres dla siedziby głównej w Krakowie - ul. Karmelicka 50, 31-128 Kraków. Serdecznie zapraszamy!
Zamknij