Tygodniowa Szkoła Stylizacji

ZOSTAŃ STYLISTĄ IDEALNYM ! – poznaj zasady analizy sylwetki , trendy , typy figur , psychologię barw ,wiedzę o markach i naucz się ich zastosowania w praktyce. Dla wszystkich , którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności stylisty osobistego i personal shoppera. Kurs prowadzi @Joanna Jawor – Osobista Stylistka / Kreatorka Wizerunku 🙂 ♥
TERMIN: 13-17 maja
Program nauczania
👠Dzień Pierwszy – Omówienie typów figur 17:00-20:00
Analiza sylwetki, czyli postawy w pracy stylisty. Poznasz kluczowe typy figur i nauczysz się jak je klasyfikować i rozróżniać.
Komponowanie garderoby dla klienta to umiejętność odkrywania zalet figury i inteligentne zakrywanie jej mankamentów. Te tajniki poznasz podczas kursu.
Fason a sylwetka w praktyce – czyli analiza podstawowych fasonów ubrań z omówieniem tak istotnych elementów, jak: dekolty, długości, rękawy i inne.

👠Dzień Drugi – Podstawy psychologii barw 17:00-20:00

Psychologia barwy – odpowiedni dobór koloru w zależności od jego znaczenia dla typów urody oraz dla wizerunku, jaki chcemy osiągnąć przez ubranie.
Dopasowanie kolorów do typów urody, czyli omówienie jak należy komponować kolorystykę, aby wyglądać dobrze – świeżo zdrowo i jaki ma to wpływ na otoczenie.
Poznasz najważniejsze priorytety w zawodzie stylisty, podstawy startu na rynku, podejścia do pracy, swoją grupę docelową klientów i będziesz wiedział do kogo adresujesz swoje usługi. Nauczysz się dobrze z tego korzystać.
Podejście do klienta: jak rozmawiać z klientem, budować zaufanie, oswajać z nowościami i być idealnym personal shopperem.

👠Dzień Trzeci – Rozpoznanie rynku 17:00-20:00

Program nastawiony jest na zgłębienie wiedzy na temat podstawowych marek dostępnych na rynku, z których bardzo często korzystają styliści.
Rozłożymy różne sklepy na części pierwsze – do kogo są adresowane, jaką sylwetkę możesz w nich ubrać i z jakim klientem do nich wejdziesz, również ze względu na ceny.
Marki to też budowanie wizerunku, jakiego oczekuje klient. Zajęcia warsztatowe nauczą Was szybko gdzie znajdziecie odpowiednią garderobę dla osoby, którą ubieracie.

👠Dzień Czwarty – Zajęcia praktyczne/galeria handlowa 17:00-20:00

Zajęcia odbywają się w galerii handlowej i pozwalają wdrożyć zdobytą wcześniej wiedzę w warsztat.
W praktyce zgłębiamy wiedzę na temat właściwego budowania i komponowania zestawów ubrań pod sylwetkę oraz potrzeby Klienta.
Nauczycie się najistotniejszego ustalania priorytetów zakupowych, które wynikają z warsztatu i pracy galerii – z dostępności kolekcji, rozmiarów lub ich braku i innych.
Podstawy planowanie garderoby, komponowania listy zakupowej i łączenia ze sobą poszczególnych elementów – na sylwetce w praktyce.

👠Dzień Piąty – Zostań stylistą idealnym! 17:00-20:00

Ostatni dzień tygodniowej Szkoły dla Stylistów to przede wszystkim podsumowanie profilu klienta – od momentu poznania go, jego potrzeb, oczekiwań, typu figury oraz dobrze dobranych do niego kolorów, po zakończenie zwieńczone udanymi zakupami.
Nauczymy się tworzyć książkę klienta.
Na koniec kursu otrzymacie również czas na konsultacje indywidualne, zadawanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości co do samego zawodu, jak i ogólnej pracy personal shoppera.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują DYPLOM
UWAGA! Nowy adres dla siedziby głównej w Krakowie - ul. Karmelicka 50, 31-128 Kraków. Serdecznie zapraszamy!
Zamknij