Praktyki Studenckie – Festiwal Opera Rara 2019

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasza szkoła aktywnie działała podczas praktyk na Festiwalu Opera Rara 2019. Nasi studenci wykonywali makijaże artystom 4 spektakli w różnych lokalizacjach: Centrum Kongresowe ICE – „Hippolyte et Aricie”, Cricoteka „Cassandra & Just”, MOCAK „A Madrigal Opera” oraz Teatr Łaźnia Nowa „Cosi fan Tutte”. To były bardzo intenstywne dni, a przede wszystkim fantastyczna przygoda, czemu dowodzą słowa naszych studentek, które dzielnie brały udział w tych wydarzeniach.

„Cricoteka. Maluję śpiewaczkę mającą wystąpić w spektaklu Cassandra&Just. Do skroni lepię szlagmetal. Powoli i dokładnie, jak uczyła pani Bojda. Na stoliku batalia pędzli, cudowny rozgardiasz. Czas przyspiesza. Próba przed wielkim występem jest dla mnie próbą ostateczną. Śpiewaczka przy wtórze pozostałych śpiewa pieśń „Just” Davida Lang`a. W dłoni trzymam pęsetę. Dłoń mi drży. Z przejęcia i wzruszenia. Głos więźnie mi w krtani, a jednak uczestniczę w tej pieśni. Na tej próbie i potem. Wychodzę w noc. Złoto odbija się całkiem wysoko. W głowie powtarzam słowa:
just your facejust your voice
just your voice
just your face
our vineyards…
i czuję, że wszystko jest na swoim miejscu. Przywrócono mi proporcje. Dziękuję.”
Karolina Knapik – Bieniek (WiS grupa zaoczna marcowa 2018/2019)

„Chcę bardzo podziękować wszystkim artystom za miłą współpracę podczas pracy, którą mogłam wykonywać w MOCAK, makijaże odbywały się w miłej, życzliwej atmosferze z uśmiechem na twarzy. Zwieńczeniem tak wspaniałego czasu, jaki tam spędziłam było obejrzenie spektaklu, który w wykonaniu artystów; tancerzy, muzyków, śpiewaków było niesamowitym nowym przeżyciem, możliwość dowolnej interpretacji spektaklu spowodowała niesamowitą podróż w odkrywaniu nowej inspiracji we własnej wrażliwości duszy artystycznej.
Moje osobiste odczucia przywodziły na myśl lodowce, raj utracony, zachowania odzwierzęce i na powrót odrodzenie świata, pięknego świata…
Chcę również zauważyć, iż Nina, Paulina oraz Sandra z którymi współpracowałam, okazały się świetnymi, pomocnymi koleżankami.
Mam nadzieję iż w następnej edycji Opery Rara również będę mogła wziąć udział.”
Agnieszka Czarny (WiS grupa zaoczna marcowa 2018/2019)