Hipersprawność i kaleka moda – pokaz kolekcji Tomasza Karcza z okazji urodzin Krystyny Mazurówny

W ostatnim czasie nasi studenci mają okazję uczestniczyć w wielu niezwykłych praktykach. Praca podczas pokazu kolekcji “Hipersprawność i kaleka moda” autorstwa Tomasza Karcza bezsprzecznie zalicza się do jednych z najciekawszych.

Pokaz mody, który zorganizowany został w ramach 4 x 20-stych urodzin Krystyny Mazurówny odbył się na Barce, przy ul. Podgórskiej. Modele wychodzili spod pokładu prezentując coraz to ciekawsze osobowości i stylizacje. Bohaterami tego niezwykle teatralnego pokazu byli tancerze, joginka, kobieta-lustro, niezwykłe osoby z różnymi niepełnosprawnościami – alpinistka na wózku, sprinterka po amputacji, trener bez ramienia; nie zakrywając jej, a wręcz eksponując bohaterowie przedstawiali je całkowicie otwarcie i naturalnie.

Gwoździem programu było spektakularne widowisko – autor kolekcji i fryzjer zarazem zaprezentował swój warsztat fryzjerski, wykonując cięcie z zasłoniętymi oczami. Niespodziewanym momencie w wieczornej edycji widowiska był moment, kiedy sama solenizantka postanowiła dołączyć do tego wyjątkowego performensu.

Pokaz odbył się dwa razy, a ekipa naszych wizażystek dzielnie wykonywała makijaże dla wszystkich artystów tego dnia. Efekty możecie obejrzeć w zamieszczonej fotorelacji.